Reklama

Jasna Góra

Podziękowanie dla wszystkich wspierających prześladowabnych chrześcijan, cierpiących z powodu wojen i kataklizmów

BPJG

W uroczystość Najśw. Serca Jezusa dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie ks. prof. Waldemar Cisło sprawował Mszę św. na Jasnej Górze w intencji dobrodziejów.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Podziękował wszystkim wspierającym prześladowanych chrześcijan, ludzi dotkniętych cierpieniem wojny i kataklizmów. - Polacy mają bardziej szczodre serce niż zasobne kieszenie, a prawdziwy obraz Kościoła jest tam, gdzie wojna, głód i cierpienie - podkreślił ks. Cisło. Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie działa przez struktury Kościoła, który jest obecny wszędzie; często tam, gdzie nie docierają organizacje międzynarodowe.

- Za wszystkich Darczyńców dziś szczególnie dziękujemy Matce Bożej na Jasnej Górze. Ona sama z poranionym Oblicze, wie co ból i cierpienie – powiedział w rozmowie @JasnaGóraNews dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- W naszej działalności kierujemy się zasadą trzech kroków: informujemy o cierpieniu prześladowanych chrześcijan, przypominamy o wielkiej sile modlitwy, realnie niesiemy pomoc materialną tam, gdzie nie docierają organizacje międzynarodowe, ponieważ działamy przez tych, którzy są na miejscu i docieramy do najbardziej potrzebujących - wyjaśniał ks. Cisło. Dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie podkreślił, że to właśnie przez ręce sióstr zakonnych, kapłanów, zakonników Stowarzyszenie rozdaje chleb głodnym, leczy rany ciała i duszy.

- Gdy czytamy niektóre portale internetowe, to się dowiemy, że Kościół to zorganizowana grupa przestępcza, kapłani i siostry to są dewianci seksualni, ale prawdziwy obraz kapłaństwa, Kościoła rozpoznajemy tam, gdzie jest trudno – dzisiaj w Ukrainie, Syrii, Iraku. To obraz Kościoła stającego się szpitalem, noclegownią, kuchnią. Pamiętamy ilu kapłanów oddało życie chociażby w Syrii czy Iraku, było męczonych, porywanych, niektórych udało się uwolnić, niektórzy zapłacili życiem – mówił ks. Cisło. Z ubiegłorocznego raportu przygotowanego przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP) "Prześladowani i zapomniani?", wynika, że fala prześladowań rośnie. Liczba krajów, gdzie chrześcijanie są nękani i prześladowani za wiarę, wzrosła ze 145 do 153. Raport mówi m.in. o gwałtownym wzrośnie przemocy w Afryce. W Nigerii ginie rekordowa liczba chrześcijan. W ciągu ostatniego roku to ponad 7 tys. wiernych. Ponad 2 mln osób zostało zmuszonych do ucieczki. Z dokumentu wynika również, że na Bliskim Wschodzie utrzymuje się duża skala migracji chrześcijan, co zagraża przetrwaniu najstarszych wspólnot. W Palestynie chrześcijanie 75 lat temu stanowili 18 proc. społeczeństwa. Dziś jest to niespełna 1 proc.

Reklama

Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi jest pomostem między sercami potrzebujących a darczyńcami.

Jak zapowiada ks. Cisło w najbliższych dniach ukaże się raport z 23 biur narodowych Stowarzyszenia. – Zebraliśmy rekordową sumę. To tylko potwierdza, co często powtarzam, że Polacy mają bardziej szczodre serce niż zasobne kieszenie. To, co zrobiliśmy jako naród, osoby indywidualne, jako struktury kościelne, państwowe w stosunku do Ukraińców, to jest fenomen na skalę światową – podkreślił.

- Docieramy wszędzie tam, gdzie ludzkie cierpienie – zaznacza kapłan. Przypomniał, że po trzęsieniu ziemi, jakie w lutym nawiedziło Syrię, Papieskie Stowarzyszenie i Fundacja Przyjaciel Misji wysłały do potrzebujących kilkadziesiąt ton żywności, odzieży i środków czystości.

Podstawowym celem Papieskiego Stowarzyszenia jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi na całym świecie. PKWP wspiera uchodźców i prześladowanych chrześcijan, zapewniając pomoc materialną i duszpasterską. Prowadzone są również inne działania: budowa kościołów, wspieranie seminariów i formacji kapłanów, wydawanie oraz kolportaż Biblii dla dzieci i Katechizmu, a także pomoc dla sióstr klauzurowych i zakup środków transportu dla duszpasterzy. Pomoc Kościołowi w Potrzebie założył w 1947 roku holenderski norbertanin, ojciec Werenfried van Straaten.

Biuro Prasowe @JasnaGóraNews/mir

Podziel się:

Oceń:

+3 0
2023-06-16 19:14

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Te cudowne uzdrowienia z Jasnej Góry powinien znać każdy!

Karol Porwich/Niedziela

Jasna Góra, jak na duchową stolicę Polski przystało, pełna jest niezwykłych historii nawróceń, ale także cudów. Za klasztorną furtą, pieczołowicie pilnowana, znajduje się Jasnogórska Księga Cudów i Łask.

Więcej ...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Adobe Stock

Litania Loretańska to jeden z symboli miesiąca Maja. Jest ona także nazywana „modlitwą szturmową”. Klamrą kończąca litanię są wezwania rozpoczynające się od słowa ,,Królowo”. Czy to nie powinno nam przypominać kim dla nas jest Matka Boża, jaką ważną rolę odgrywa w naszym życiu?

Więcej ...

Łódzcy proboszczowie spotkali się z Ojcem Świętym Franciszkiem

2024-05-04 16:00

ks. Wiesław Kamiński

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

Wiara

Zatrzymajmy się dziś i mocno przyjmijmy krzyż naszego...

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Święci i błogosławieni

Św. Florian, żołnierz, męczennik

Wytrwajcie w miłości mojej!

Wiara

Wytrwajcie w miłości mojej!

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów...

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...