Duszpasterstwo Akademickie w Radomiu zaprasza na Noc Konfesjonałów. To już stała praktyka adwentowa w wielu polskich parafiach. Wydarzenie daje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty dla tych osób, którym trudno było skorzystać ze spowiedzi w czasie parafialnych rekolekcji adwentowych.
Kapłani będą czekać w konfesjonałach w piątek, 16 grudnia od godz. 21.00 do północy. Adresatami są ci, którzy nie mają możliwości w ramach spowiedzi parafialnej skorzystać z sakramentu pokuty.
- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą spotkać się z Jezusem Miłosiernym w sakramencie pokuty i pojednania – powiedział ks. Adrian Jakubiak, diecezjalny duszpasterz młodzieży, duszpasterz akademicki i diecezjalny asystent KSM.
Stała spowiedź odbywa się również katedrze Opieki NMP w Radomiu. Księża pełnią dyżury w konfesjonale od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 10.30 oraz od 16.00 do 17.30 i w soboty od 9.00 do 10.30. Spowiedź stała nie odbędzie się w dniach 24-26 grudnia.
- Chcemy dotrzeć do osób przebywających na pograniczu wiary i niewiary - powiedział KAI ks. dr Grzegorz Adamski, koordynator Nocy Konfesjonałów. Wraz z Wielkim Potem rozpoczynają się przygotowania do kolejnej edycji tej ogólnopolskiej akcji duszpasterskiej, zapoczątkowanej 6 lat temu w Szczecinie.
Włochy: 100 kilogramów listów przychodzi codziennie do papieża Leona XIV
2025-07-10 06:41
PAP
Vatican Media
100 kilogramów listów przychodzi codziennie z całego świata do papieża Leona XIV - podała włoska poczta. Listy są sortowane i kierowane do dalszej wysyłki w centrum dystrybucji poczty w podrzymskiej miejscowości Fiumicino. Od początku pontyfikatu papieża z USA notuje się stały napływ korespondencji do niego.
Watykańskie Obserwatorium: gdy matematyka tworzy most między dwoma wszechświatami
2025-07-10 17:18
tom/KAI
Rb85/pl.wikipedia.org
Dwóch naukowców Watykańskiego Obserwatorium Astronomicznego, ojciec Gabriele Gionti, S.J. i ojciec Matteo Galaverni, ujawniło zaskakujący wynik. Istnieją dwa różne sposoby opisu grawitacji w obecności dodatkowego pola („pola skalarnego”) - „układu Jordana” i „układu Einsteina” - które, przy użyciu odpowiednich narzędzi matematycznych, nie tylko opisują tę samą fizykę, ale mogą nawet tworzyć nowe rozwiązania równań Einsteina, które opisują wszechświat w dużych skalach i które opisują fizycznie różne scenariusze wszechświata.