Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Jubileusz 25-lecia Małego Chóru Wielkich Serca

ks. Paweł Kłys

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W minioną niedzielę w Teatr Wielki w Łodzi odbyła się uroczysta gala z okazji jubileuszu 25-lecia powstania Mały Chór Wielkich Serc, którego pomysłodawcą, założycielem, dyrygentem, autorem tekstów i muzyki jest franciszkanin o. Piotr Kleszcz OFM Conv.

Uroczystość zgromadziła chórzystów wraz z rodzinami oraz absolwentów MCWS, a także licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się: o. Grzegorz M. Bartosik – prowincjał warszawskiej prowincji oo. Franciszkanów OFM Conv., abp Grzegorz Ryś – metropolita łódzki, a także przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich oraz przyjaciele Chóru, którzy od ćwierćwiecza towarzyszą tej wyjątkowej – śpiewającej – wspólnocie młodych ludzi pod dyrekcją o. Piotra.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jak podkreśla założyciel chórku – nie mógłby on istnieć, gdyby nie szereg ludzi, którzy od samego początku są zaangażowani w jego w dzielność. – To nie jest tak – tłumaczy o. Kleszcz - że Mały Chór to jedna osoba, ale to cały sztab ludzi, których na co dzień nie widać, dlatego dziś – tymi statuetkami, chcemy ich uhonorować i podziękować im za ich obecność i okazaną pomoc – dodaje.

W czasie jubileuszowego koncertu zaprezentowano utwory, autorstwa o. Piotr Kleszcz . Dorobek artystyczny chóru to 9 płyt oraz setki koncertów ewangelizacyjnych w Polsce i za granicą. – To dzięki Ojcu już jako mały chłopak mogłem śpiewać, na próbach poznać wielu wspaniałych kolegów i koleżanki, oraz dobrze spędzić czas rozwijając moją pasję do muzyki – mówi Tomek, absolwent MCWS.

- Mogę śmiało powiedzieć, Mały Chór Wielkich Serc to niesamowita przygoda życia, która sprawiła, ze jestem tu gdzie jestem – dodaje Karolina, śpiewająca w chórze przez wiele lat. – To tam na próbach uczyłam się śpiewać i słuchać. To tam poznałam wielu wspaniałych ludzi, a przyjaźnie, które zawiązałam wciąż trwają – pomimo upływu lat – dodaje.

Reklama

Czas jubileuszu to podzelowania, gratulacje i życzenia. – Chór nie tylko modli się i wielbi Pana Boga, ale także służy ludziom – dzieciom, chorym i starszym osobom, a więc buduje dobro, niesie Pana Boga, ewangelizuje. Za to niech będzie Pan Bóg uwielbiony. Życzę kolejnych jubileuszy, aby ten czas kolejnych 25 lat był równie był równie piękny i wspaniały, by był głoszeniem chwały Bożej i służby ludziom – mówił o. Grzegorz Bartosik, prowincjał franciszkanów.

 Zwracając się do zebranych, metropolita łódzki powiedział – patrząc na ojca Piotra, człowiek nie wierzy, że mógł on założyć coś 25 lat temu. Najwyraźniej praca z dziećmi dobrze mu robi. Jak chcecie się trzymać młodo, to trzymajcie się z dziećmi - zasadniczo życzę tego wszystkim dorosłym – mówił abp Ryś.

- Ojcze Piotrze dziękuję ci za wszystko, co mogliśmy razem robić i za tę jakąś więź, która między nami jest – bardzo dziękuję! A jeśli chodzi o dzieci śpiewające i te, które już przestały śpiewać – chciałbym wam życzyć, byście zachowały na zawsze wielkość serca i tę małość, która jest w tytule. Dobrze to robi człowiekowi jeśli mu się udaje na całe życie zachować wielkie serce, ale również bardzo dobrze mu to robi jeśli mu udaje się zachować bycie małym. Nie dobrze robi człowiekowi taki moment, w którym myśli, że już jest duży. Życzę wszystkim chórzystom Małego Chóru Wielkich Serc, żeby się nigdy nie zestarzeli, i żeby nigdy nie zrobili się duzi, ale niech pozostaną malutcy tzn. jakoś pokorni – cieszący się z tego, co mogą robić i niech tę małością pociągają innych do siebie. Małość tego chóru, to jeden z kluczy jego popularności. Bardzo wam tego życzę - mówił metropolita łódzki.

Galę zakończył występ absolwentów oraz przygotowany specjalnie na tę okazje urodzinowy tort jubileuszowy.  

Podziel się:

Oceń:

2000-11-16 07:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Diakoni niech będą mężami jednej żony! - abp Grzegorz Ryś o diakonacie stałym w Archidiecezji Łódzkiej

ks. Paweł Kłys

Więcej ...

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

2024-06-28 22:13
Ks. Paweł Pilśniak

Diecezja Gliwicka

Ks. Paweł Pilśniak

Z przykrością zawiadamiamy, że w dniu 27 czerwca br. zginął śmiercią tragiczną kapłan Diecezji Gliwickiej, ks. Paweł Pilśniak

Więcej ...

Pamiętamy i za nich się modlimy

2024-07-01 20:25
Przy grobie komandora Frankowskiego

ks. Łukasz Romańczuk

Przy grobie komandora Frankowskiego

Delegacja Urzędu Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu złożyła kwiaty pod pomnikami: Marynarzy Flotylli Pińskiej w Świątnikach; na grobie kmdra Stefana Frankowskiego, Komendanta Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej w Toruniu, nauczyciela marynarzy Pińskich; pod tablicą pamięci pracownikom ODGW, którzy zginęli w 1946 przy rozminowywaniu, a także na nagrobku kmdra Mieczysława Wróblewskiego, pierwszego kierownika administracji bezpieczeństwa żeglugi śródlądowej we Wrocławiu. Delegacji towarzyszył ks. Jan Kleszcz, krajowy duszpasterz Żeglugi Śródlądowej, który przy każdym miejscu pamięci poprowadził modlitwę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Zmiany kapłanów 2024 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2024 r.

O 20:00 protest pod aresztem, gdzie osadzony jest ks....

Kościół

O 20:00 protest pod aresztem, gdzie osadzony jest ks....

Miesiąc Najdroższej Krwi

Wiara

Miesiąc Najdroższej Krwi

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Niedziela Częstochowska

Zmarł ks. Mirosław Rapcia. Znane są szczegóły...

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Kościół

Zmarł ks. Paweł Pilśniak, kapłan wyświęcony rok temu

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Wiara

Nowenna do Przenajdroższej Krwi Chrystusa

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Kościół

Oświadczenie rzecznika KEP: ks. Marcin Iżycki zawieszony...

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Wiara

Matka Boża Nieustającej Pomocy – skąd Jej fenomen?

Trzecia tajemnica fatimska

Wiara

Trzecia tajemnica fatimska