ME w szachach błyskawicznych - Duda złotym medalistą

Jan-Krzysztof Duda

Jan-Krzysztof Duda zdobył w piątek w katowickim Spodku złoty medal mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych. Srebro wywalczył Maciej Klekowski, a brąz Rosjanin Anton Demczenko.

Duda, najwyżej klasyfikowany w światowym rankingu polski szachista, stawał już na podium mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce. W 2014 roku we Wrocławiu wywalczył srebrny medal, ustępując tylko Czechowi Davidowi Navarze.

Przed rokiem turniej także odbył się w Katowicach. Rozgrywano go w formule online w dwóch etapach - kołowe eliminacje i system pucharowy dla czołowej szesnastki. Mistrzostwo wywalczył Anglik Gawain Jones, który w finale pokonał reprezentującego Hiszpanię Aleksieja Szyrowa, a brązowy medal zdobył Niemiec Matthias Bluebaum.

Najlepszy z Polaków Radosław Wojtaszek przegrał z Niemcem Georgiem Meierem w 1/8 finału. Duda z powodu problemów technicznych musiał się wycofać w fazie eliminacji.

W tegorocznych mistrzostwach w katowickim Spodku, rozgrywanym w formule open, wystartowało 529 zawodników.

W sobotę i niedzielę odbędzie się także czempionat Starego Kontynentu w szachach szybkich. (PAP)

cegl/ co/

+1 0
2021-12-17 19:38

XIV Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa

Ks. Krzysztof Domaraczeńko

W dniach od 6 do 11 lipca 2015 roku w gościnnym Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku odbyły się XIV Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa.

Egzaminem z języka polskiego rozpoczął się trzydniowy egzamin ósmoklasisty

2024-05-14 07:42

Centralna Komisja Egzaminacyjna wyniki egzaminu ósmoklasisty ma ogłosić 3 lipca br. Tego samego dnia swoje indywidualne wyniki poznają uczniowie.

Łódź: Polsko – libańska przyjaźń

2024-05-14 15:20