Reklama

Niedziela Świdnicka

Zaślubiona Jezusowi na całe życie

s. Miriam z dziewczynami z pielgrzymki

ks. Mirosław Benedyk

s. Miriam z dziewczynami z pielgrzymki

Pochodząca z par. Królowej Polski w Świdnicy s. Miriam Klat CSSE, w niedzielę 23 sierpnia dziękowała za dar powołania i wieczystej profesji zakonnej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Centralną uroczystością w życiu młodej siostry ze Świdnicy było złożenie w domu prowincjalnym sióstr elżbietanek we Wrocławiu, 22 sierpnia przed bp Andrzejem Siemieniewskim, biskupem pomocniczym wrocławskim, ślubów, o dobrowolnym życiu w czystości, ubóstwie i posłuszeństwie do końca swoich dni. Do tego dnia siostra przygotowywała się od momentu wstąpienia do zgromadzenia czyli od 12 września 2012 roku. Bezpośrednie przygotowanie trwało 2 miesiące. - Wśród wykładów z teologii, życia duchowego czy liturgiki, miałyśmy też w pełnym milczeniu rekolekcje ośmiodniowe lectio divina, a także odbyłyśmy pielgrzymki do Wilna, na Jasną Górę czy Niepokalanowa. Ważny czas przygotowań spędziłyśmy ze współsiostrami w kolebce naszego zgromadzenia, w Nysie. Tam w bazylice znajdują się relikwie i prochy naszych sióstr założycielek – dzieli się z nami s. Miriam.

S. Miriam w kościele parafialnym.

ks. Mirosław Benedyk

S. Miriam w kościele parafialnym.

Głos Pana Boga

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zapytaliśmy siostrę, aby nam przybliżyła moment powołania. - Wyraźny głos Pana Boga, aby mu służyć, usłyszałam będąc jeszcze uczennicą gimnazjum. Działo się to podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Wielki Piątek. Wtedy poczułam wielkie pragnienie miłości, które znalazłam u Jezusa, a On dał mi znać, że chce mnie mieć mnie blisko Siebie – mówi o początkach powołania elżbietanka. – Pielęgnowałam w sobie to pragnienie służby. Później nawet rozmawiałam o tym wszystkim z ówczesnym wikariuszem ks. Danielem Rydzem, który wysłał mnie na rekolekcje właśnie do wrocławskich elżbietanek. I tak zaczęła się moja przygoda ze zgromadzeniem, która trwała kolejne dwa lata, także na pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę - opowiada siostra naszej redakcji.

Był to czas szkoły średniej, a przyszła siostra przy parafii pisała wtedy artykuły do gazetki parafialnej „Głos Maryi” pod okiem ówczesnych redaktorów ks. Łukasza Kowalczuka i ks. Przemysława Pojaska.

Po szkole średniej Wioleta, bo takie imię nosiła s. Miriam przed wstąpieniem do klasztoru, postanowiła resztę życia spędzić jako elżbietanka. Po dwóch latach postulatu, w 2014 rozpoczęła nowicjat, a rok później złożyła pierwsze śluby tymczasowe.

Reklama

Z przyjaciółmi.

ks. Mirosław Benedyk

Z przyjaciółmi.

Nie oglądać się wstecz

W dniu złożenia profesji wieczystej na znak zaślubin z Jezusem Chrystusem siostra otrzymała obrączkę, która od tego dnia będzie jej codziennie przypominać o Bożym wybraniu oraz złożonych ślubach. - Dzień ślubów wieczystych jest nowym początkiem, by już nigdy „nie oglądać się wstecz”, lecz coraz wierniej i gorliwiej podążać za Jezusem Chrystusem – podsumowała elżbietanka.

Przedłużeniem radości złożenia wieczystej profesji była niedziela, dziękczynna Msza św. w rodzinnej parafii w Świdnicy, której przewodniczył ks. Andrzej Franków, na której zgromadzili się rodzina, przyjaciele i znajomi z pielgrzymki świdnickiej na Jasną Górę, ubrani w tym dniu w niebieskie koszulki grupy pierwszej świdnickiej.

Wspólna agapa.

ks. Mirosław Benedyk

Wspólna agapa.

Po krótkim urlopie siostra powróci do pracy z dziećmi w Kożuchowie na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Podziel się:

Oceń:

+5 0
2020-08-23 10:25

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Beatyfikacja zakonnic zamordowanych przez czerwonoarmistów odpowiedzią na dzisiejsze czasy

Elżbietanki/rys. s. Felicyta Iwona wczyk CSSE

Beatyfikacja s. Marii Paschalis Jahn i dziewięciu sióstr elżbietanek odbędzie się 11 czerwca 2022 r. we Wrocławiu. Zamordowane przez czerwonoarmistów zakonnice mogą być patronkami na współczesne czasy, w których obserwujemy coraz więcej przemocy - powiedziała PAP s. M. Aleksandra Leki ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

Więcej ...

Bolesna Królowa Polski. 174. rocznica objawień Matki Bożej Licheńskiej

2024-04-30 20:50

Sanktuarium M.B. w Licheniu

Mijały niespokojne lata. Nadszedł rok 1850. W pobliżu obrazu zawieszonego na sośnie zwykł wypasać powierzone sobie stado pasterz Mikołaj Sikatka. Temu właśnie człowiekowi objawiła się trzykrotnie Matka Boża ze znanego mu grąblińskiego wizerunku.

Więcej ...

Jasna Góra: „Perły od królów, złoto od rycerzy” - królewskie atrybuty Patronki Polski

2024-05-02 09:59

Karol Porwich/Niedziela

„Perły od królów, złoto od rycerzy”, tysiące brylantów i innych kamieni szlachetnych, a nawet meteoryty znalezione w różnych częściach świata czy ślubne obrączki, w tym ta wyrzucona z transportu do Auschwitz, to od wieków darami wyrażany hołd, Tej, która w naszej Ojczyźnie sławiona jest jako Królowa Polski i Polaków. Już w XV w. Jan Długosz nazwał Matkę Chrystusa czczoną w jasnogórskim obrazie cudami słynącym „najdostojniejszą Królową świata i naszą”. Wizerunek Jasnogórskiej Bogurodzicy od początku powstania częstochowskiego klasztoru uznany za niezwykły, otoczony został powszechnym kultem przez wiernych, ale i przez polskich królów. Wyrazem tego były także korony i niezwykłe szaty nakładane na obraz.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 2.): No to trudno

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Matka Boża Dobrej Rady

Wiara

Matka Boża Dobrej Rady

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Niedziela Sosnowiecka

Znamy datę prawnego objęcia urzędu biskupa...

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst

Wiara

Rozważania na niedzielę: gasnący antychryst