Niedziela Wrocławska

Sportowe zmagania w Henrykowie

Puchar Metropolity Wrocławskiego zdobyli ministranci z parafii św. Mikołaja w Wierzbnie

Anna Majowicz

Przedstawiciele 11 parafii, konkurencje indywidualne i zespołowe – 27 kwietnia na terenie klasztoru w Henrykowie odbyła się 13 edycja Spartakiady zorganizowanej dla Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Wrocławskiej.

Sportowe zmagania tradycyjnie już poprzedziła Eucharystia, której przewodniczył ks. Krzysztof Deja, dyrektor KLO w Henrykowie. Ok. 150 zawodników rywalizowało w kilku dyscyplinach, wśród których znalazły się m.in. tenis stołowy, koszykówka i piłka nożna. Ostatecznie puchar Metropolity Wrocławskiego zdobyli ministranci z parafii św. Mikołaja w Wierzbnie.

Równocześnie ze Spartakiadą odbył się 8. Półmaraton Henrykowski oraz 4. Dycha Księgi Henrykowskiej. Dystans 21 km pokonało 112 biegaczy, a w zawodach na 10 km rywalizowało 113 osób. - Jestem szczęśliwa i dumna, że udało mi się przebiec 10 km i w dodatku ukończyć bieg na pierwszym miejscu. Uważam za ważne upowszechnienie kultury fizycznej i sportu oraz promocję Klasztoru Księgi Henrykowskiej, w końcu taki był nasz cel – mówi Paulina Braniewska, która jako pierwsza z kobiet dotarła do mety. Równocześnie odbyły się mistrzostwa Polski księży i kleryków. Mistrzem w półmaratonie został wikariusz parafii pw. Chrystusa Króla w Brzegu Dolnym – ks. Tomasz Tabaka, zaś mistrzem kleryków został diakon Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego we Wrocławiu, ks. Łukasz Gołąbek.

Zobacz zdjęcia: Sportowe zmagania w Henrykowie