Reklama

Niedziela Częstochowska

Manifestacja wiary w Radomsku

Anna Przewoźnik/Niedziela

W Uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia po raz siódmy ulicami Radomska przeszedł Orszak Trzech Króli. Świętowanie rozpoczęło się Mszą św. w Kolegiacie św. Lamberta o godz. 11.30. Eucharystii przewodniczył proboszcz ks. Antoni Arkit, w koncelebrze uczestniczyli: ks. Józef Błasiński, ks. Stanisław Sikora oraz ks. Mariusz Szczypiór, który w homilii mówił m.in.:

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Pozwólmy się prowadzić przez gwiazdę, którą jest Boże Słowo. Takimi gwiazdami danymi nam przez Boga są współcześni święci i błogosławieni jako współcześni świadkowie wiary m.in. święty Jan Paweł II czy błogosławiony ks. Jerzy Popiełuszko. Wpatrujmy się w ich drogę wiary, na której spotkali Chrystusa i idąc tą drogą doszli do świętości i zbawienia. My także musimy stawać się takimi gwiazdami dla innych. Musimy pomagać Jezusowi kochać ludzi.(...)

Trzeba się życiem zachwycić, aby iść dalej i kochać. Kochać Boga i człowieka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Bezpośrednio po mszy św. Orszak Trzech Króli wyruszył ulicami: Przedborską, Krakowską i Piastowską do kościoła NMP Królowej Polski.

Mędrcy to jeźdźcy na koniach, w typowych królewskich przebraniach. W korowodzie szło ponad dwa tysiące osób - mieszkańcy Radomska i okolic, wśród nich rodziny z dziećmi, młodzież, nauczyciele, członkowie ruchów, stowarzyszeń przedstawiciele instytucji miejskich.

Proboszcz parafii pw. św. Lamberta w Radomsku podkreślił, że Orszak jednoczy Radomsko.

Zobacz zdjęcia: Orszak Trzech Króli w Radomsku

- Wspaniale, że tak bardzo angażuje dzieci. To manifestacja wiary i głoszenie Narodzenia Jezusa – dodaje. Przy kościele św. Lamberta, jak co roku, została zorganizowana szopka z żywymi zwierzętami, która wywoływała duże zainteresowanie, zwłaszcza u najmłodszych.

W Orszaku byli uczniowie niemal z każdej szkoły. Dorota Przybek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Radomsku, mówi, że to duże poczucie wspólnoty. - Dzieci bardzo angażowały się w przygotowanie tego wydarzenia, czuły odpowiedzialność za atmosferę świętowania. Odczuwamy jedność pomiędzy wszystkimi szkołami w mieście podkreśla dyrektor.

Wydarzeniu, jak co roku, towarzyszyły międzyszkolne konkursy:

- Na najpiękniejszą szkolną, bożonarodzeniową choinkę, na kartkę świąteczną, konkurs literacki na wiersz pt. Trzej Królowie oraz konkurs na gwiazdę betlejemską. Niektóre gwiazdy zostały zaprezentowane podczas Orszaku, a prace plastyczne - na małej wystawie w Kościele św. Lamberta.

Reklama

Podczas uroczystości ogłoszono wyniki konkursu i wręczano nagrody zwycięzcom.

Na zakończenie Orszaku, w kościele Królowej Polski, aktorzy Teatru Źródło zaprezentowali przedstawienie pt. „Anielskie zadziwienie”. Przedstawieniu towarzyszyły występy chóru szkolnego SP nr 9 Chór Canatbile, wystąpili też indywidualni soliści z radomszczańskich szkół.

Za przygotowania uroczystości odpowiadała, jak w latach poprzednich, parafia św. Lamberta oraz Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Radomsku. Wydarzenie wsparły również różne organizacje miejskie na czele z Prezydentem Radomska. Patronatu udzielił metropolita częstochowski, abp Wacław Depo.

Podziel się:

Oceń:

2019-01-06 16:41

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Dni modlitwy, refleksji i radości

Bp Antoni Długosz na Radomszczańskich Dniach Rodziny

Tadeusz Olczyk

Bp Antoni Długosz na Radomszczańskich Dniach Rodziny

Małżeństwo – sakramentem wzajemnego uświęcenia” – to hasło XVI Radomszczańskich Dni Rodziny, trwających od 23 maja do 7 czerwca.

Więcej ...

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo osób, a nie związków homoseksualnych

2024-05-20 15:05

PAP/EPA/CLAUDIO PERI

Nie zezwalałem na błogosławienie związków homoseksualnych - wyjaśnił papież Franciszek w nadanej wczoraj pełnej wersji kwietniowego wywiadu dla telewizji amerykańskiej CBS. Dodał, że błogosławienie takich związków jest „sprzeczne z prawem naturalnym i prawem Kościoła”. Zezwolił natomiast na błogosławienie poszczególnych osób homoseksualnych, bo „błogosławieństwo jest dla wszystkich”, choć - jak przyznał -„niektórzy są tym zgorszeni”.

Więcej ...

Matko Ostrobramska, módl się za nami...

2024-05-22 20:50

Adobe Stock

W 1626 r. tuż przy Ostrej Bramie osiedlili się karmelici bosi, otaczając obraz szczególną czcią. Wybudowali klasztor i kościół p.w. św. Teresy z Avila. Następnie zbudowali kaplicę nad Ostrą Bramą i tam umieścili obraz, nad którym władze miasta zleciły im opiekę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Święci i błogosławieni

22 maja: wspomnienie św. Rity – patronki trudnych spraw

Kto przeprosi panią Annę?

Wiadomości

Kto przeprosi panią Annę?

Świadectwa o cudach za przyczyną św. Rity

Niedziela Wrocławska

Świadectwa o cudach za przyczyną św. Rity

Starajmy się żyć uważnie, czujnie, aby odkrywać dobro

Wiara

Starajmy się żyć uważnie, czujnie, aby odkrywać dobro

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe

Kościół

Zgorszenie w Warszawie. Tęczowe "nabożeństwo" z...

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Kościół

Franciszek wyjaśnia: zezwoliłem na błogosławieństwo...

Nowenna do Ducha Świętego

Wiara

Nowenna do Ducha Świętego

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Wiara

#NiezbędnikMaryjny: Litania Loretańska - wezwania

Moc Ducha w Kościele

Wiara

Moc Ducha w Kościele