Reklama

Polska

Zdecydowanie w obronie życia

Łukasz Krzysztofka

- Jaką wartość mają wszystkie moje prawa jako kobiety, jeśli nie mam prawa do życia? Być obrońcą praw kobiet, to być za życiem – mówiła podczas spotkania w Łomiankach mec. Rebeca Kiessling, amerykańska prawnik i mówca pro–life. Obrończyni życia gości w Polsce po raz pierwszy. Przyjechała na zaproszenie Instytutu „Ordo Iuris”.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Początkowo spotkanie miało odbyć się na Uniwersytecie Warszawskim, jednak władze uczelni nie zgodziły się na nie, ponieważ w takiej formule „miałoby formę promowania określonego stanowiska światopoglądowego, a nie dyskusji akademickiej”. Do spotkania nie doszło również w murach Uniwersytetu Jagiellońskiego, choć tam jako powód odwołania spotkania podano względy formalne - studenci nie złożyli do władz uczelni żadnego wniosku o zorganizowanie spotkania w Collegium Novum UJ. Spotkanie udało się jednak zorganizować w Centrum Kultury w Łomiankach.

Rebeca Kiessling urodziła się 22 lipca 1969 r. w Michigan. Jest prawnikiem zajmującym się prawem rodzinnym. Jej działalność skupia się przede wszystkim na zakończeniu prawnej dopuszczalności dokonywania aborcji wobec nienarodzonych dzieci, poczętych w wyniku gwałtu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Wychowałam się w żydowskiej rodzinie, pochodzącej z Polski, z Galicji. W wieku 19 lat dowiedziałam się od dopiero co poznanej, biologicznej matki, że jestem dzieckiem poczętym w wyniku gwałtu oraz że nie zostałam zabita w okresie prenatalnym przede wszystkim ze względu na istniejący ówcześnie zakaz aborcji – mówiła na spotkaniu w Łomiankach Rebeca Kiessling.

Po tym doświadczeniu Rebecca Kiessling zaangażowała się w amerykański ruch pro-life. Została prezesem pozarządowej organizacji „Save the 1”, skupiającej mówców i trenerów, w sumie ponad 450 osób. Jej celem jest edukowanie społeczeństwa na rzecz konieczności pełnej ochrony życia nienarodzonego, bez jakichkolwiek wyjątków i kompromisów, a także ukazywanie wartości każdego życia ludzkiego, bez względu na sposób, w jaki zostało poczęte. Członkowie „Save the 1” są zapraszani na konferencje i wykłady dotyczące aborcji.

Podczas wykładu w Łomiankach pt. „Ocalić każdego” przekazała nie tylko wiedzę, ale dała także świadectwo postawy obrońcy życia. – Konkretne historie trafiają do serca bardziej niż wyszukane argumenty filozoficzne – przekonywała. Ale Rebeca Kiessling jest także autorem eseju filozoficznego pt.: “The Right of the Unborn Child Not to be Unjustly Killed - a philosophy of rights approach”. Ma bogate doświadczenie mówcy. Występowała wielokrotnie przed audytorium uniwersyteckim, zarówno w Michigan, jak i w innych stanach, a ponadto m.in. w Kanadzie, Australii oraz Europie – Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemczech.

Reklama

- Rozmawiając o aborcji, mówimy o konkretnych ludziach – podkreślała Kiessling. Przytoczyła zdarzenie z czasu swoich studiów, kiedy publicznie powiedziała, że jest dzieckiem poczętym z gwałtu. Spotkała się wtedy z odpowiedzią, że powinno się chronić życie ludzkie, ale jeśli chodzi o dzieci poczęte z gwałtu, to nie jest to już tak oczywiste. – Poczułam się, jakby mi powiedzieli: uważamy, że twoja matka powinna mieć prawo cię usunąć– mówiła Kiessling. To argumenty osób reprezentujących tzw. kompromis aborcyjny: nie chodzi o to, aby dokonać aborcji, ale o to, by mieć wybór.

Zobacz zdjęcia: Rebecca Kiessling w Łomiankach

- Potrzeba nam ludzi, którzy będą stawać w obronie życia – mimo wszystko – zaznaczała działaczka pro-life. Podkreśliła, że jest naprawdę wdzięczna Bogu za to, że jej życie zostało oszczędzone. – Każde nienarodzone dziecko powinno mieć taką samą możliwość.

Podziel się:

Oceń:

2017-03-19 08:55

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Zakazana konferencja o nienarodzonych

Artur Stelmasiak

Lewicowe organizacje zastraszyły Uniwersytet Medyczny, a później Polską Akademię Nauk. Obydwie instytucje odwołały swą zgodę na organizację międzynarodowej konferencji naukowej „Prawa poczętego pacjenta: aspekty medyczne i prawne”

Więcej ...

Fatima: stowarzyszenie wolontariuszy sanktuarium ma 100 lat

2024-06-14 19:01

Ks. dr Krzysztof Czapla

Blisko pół tysiąca osób należy do stowarzyszenia wolontariuszy pracujących na rzecz Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, podała organizacja nazywana potocznie „Servitas”. Według władz Związku Sług Matki Boskiej Fatimskiej, które obchodzi właśnie 100. rocznicę powstania, w sposób regularny posługuje w fatimskim miejscu kultu maryjnego ponad 250 ochotników należących do tej organizacji.

Więcej ...

Kard. Semeraro: beatyfikacja ks. Rapacza znakiem Bożego pocieszenia dla poranionego świata

2024-06-15 12:30

PAP/Łukasz Gągulski

Dzisiejsza beatyfikacja jest znakiem Bożego pocieszenia w okresie wciąż poranionym przemocą i wojną w wielu częściach świata, a także niedaleko stąd - powiedział kard. Marcello Semeraro. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych przewodniczy Mszy św., podczas której ogłosił błogosławionym ks. Michała Rapacza, zamordowanego w 1946 roku przez komunistyczną bojówkę.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Wystarczy moje „tak”, aby Bóg sam zaczął działać

Wiara

Wystarczy moje „tak”, aby Bóg sam zaczął działać

Kraków-Łagiewniki: dziś beatyfikacja ks. Michała...

Kościół

Kraków-Łagiewniki: dziś beatyfikacja ks. Michała...

Testament ks. Rapacza dla Polaków w kraju i na emigracji

Kościół

Testament ks. Rapacza dla Polaków w kraju i na emigracji

Kard. Semeraro: beatyfikacja ks. Rapacza znakiem Bożego...

Kościół

Kard. Semeraro: beatyfikacja ks. Rapacza znakiem Bożego...

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Sport

Anita Włodarczyk zdobyła srebrny medal w rzucie młotem w...

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

Wiadomości

Nie żyje Marzena Kipiel-Sztuka

Lekkoatletyczne ME: Wojciech Nowicki zdobył złoty medal w...

Sport

Lekkoatletyczne ME: Wojciech Nowicki zdobył złoty medal w...

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Niedziela Świdnicka

Dzierżoniów. Pogrzeb Marii Chlipały - matki...

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych

Wiara

Jednoosobowe biuro rzeczy znalezionych