Reklama

Polska

Nowennie w intencji Synodu Biskupów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie rozpoczęła się wielka modlitwa w intencji XIV Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, którego tematem będzie „Powołanie i misja rodziny w Kościele i świecie współczesnym”. Synod będzie obradował w Watykanie w dniach 4-25 października 2015 r. Natomiast dziewięć dni przed jego rozpoczęciem - 25 września - w papieskim Sanktuarium rozpocznie się nowenna w intencji biskupów uczestniczących w Synodzie.

Przez 9 dni nowenny, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem będziemy się modlić o Dary Ducha Świętego dla papieża Franciszka i wszystkich ojców synodalnych. Modlitwa będzie się rozpoczynać o godz. 15.00 w Kaplicy Kapłańskiej, gdzie znajduje się relikwia krwi świętego Jana Pawła II i płyta z Jego grobu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Święty Jan Paweł II w Liście do Rodzin napisał: „pośród wielu dróg powołania chrześcijańskiego rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć. Wszak normalnie każdy z nas w rodzinie przychodzi na świat, można więc powiedzieć, że rodzinie zawdzięcza sam fakt bycia człowiekiem. A jeśli w tym przyjściu na świat oraz we wchodzeniu w świat człowiekowi brakuje rodziny, to jest to zawsze wyłom i brak nad wyraz niepokojący i bolesny, który potem ciąży na całym życiu. Tak więc Kościół ogarnia swą macierzyńską troską wszystkich, którzy znajdują się w takich sytuacjach, ponieważ dobrze wie, że rodzina spełnia funkcję podstawową. Wie on ponadto, iż człowiek wychodzi z rodziny, aby z kolei w nowej rodzinie urzeczywistnić swe życiowe powołanie” (LdR 2).

Wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć do papieskiego Sanktuarium zachęcamy do modlitwy indywidualnej. Modlitwa w intencji Synodu jest bardzo potrzebna szczególnie teraz, kiedy z tak wielu stron dochodzi głos negowania wartości, jakie wypływają z sakramentalnego małżeństwa. W innych miejscach pojawia się krytyka wobec nauczania Kościoła o małżeństwie jako nierozerwalnym związku mężczyzny i kobiety.

Święty Jan Paweł II podczas swego pontyfikatu wielokrotnie wypowiadał się na temat rodziny. Także w oficjalnych dokumentach świętego Jana Pawła II możemy zauważyć Jego głębokie i integralne spojrzenie na naturę i funkcję rodziny w świecie współczesnym.

"Papieża rodzin" - jak Go nazwał w dniu kanonizacji Franciszek - prośmy o wstawiennictwo w tak ważnej sprawie, jaką jest Synod Biskupów na temat rodziny.

Podziel się:

Oceń:

2015-08-26 07:38

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

W intencji Kościoła i Ojczyzny

Kościół parafialny w Łukowej

Joanna Ferens

Kościół parafialny w Łukowej

14 lutego w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Łukowej rozpoczęła się czterdziesto-dniowa modlitwa połączona z postem za Ojczyznę i Kościół w Polsce. Jest to kolejna już akcja modlitewna.

Więcej ...

Diecezja płocka: Zmiany kapłańskie 2025 r.

2025-05-27 13:54

Karol Porwich/Niedziela

26 maja Biskup Płocki wręczył nominacje nowym wikariuszom, księżom, którzy rozpoczną posługę duszpasterską na prawach i obowiązkach wikariusza, oraz nowemu kapelanowi Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie.

Więcej ...

Chiny/ Eksplozja w zakładzie chemicznym na wschodzie kraju

2025-05-27 18:02

PAP/EPA/XINHUA / LI ZIHENG

Co najmniej pięć osób poniosło śmierć, a 19 zostało rannych w wyniku silnej eksplozji w zakładzie chemicznym w prowincji Szantung na wschodzie Chin – podały we wtorek państwowe media.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Dlaczego Karol Nawrocki nie składa pozwu w trybie...

Wiadomości

Dlaczego Karol Nawrocki nie składa pozwu w trybie...

Zmiany kapłanów 2025 r.

Kościół

Zmiany kapłanów 2025 r.

Centralne obchody 800-lecia „Pieśni słonecznej”

Kościół

Centralne obchody 800-lecia „Pieśni słonecznej”

Leon XIV: dziękuję za świadectwo, jakie Afryka daje...

Leon XIV

Leon XIV: dziękuję za świadectwo, jakie Afryka daje...

Kim są kobiety w bieli obecne na inauguracji pontyfikatu...

W wolnej chwili

Kim są kobiety w bieli obecne na inauguracji pontyfikatu...

Pierwsze słowa Leona XIV do Polaków!

Leon XIV

Pierwsze słowa Leona XIV do Polaków!

Duch Święty jest światłem, które rozjaśnia ludzkie...

Wiara

Duch Święty jest światłem, które rozjaśnia ludzkie...

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

Kościół

Indie: cud eucharystyczny w Vilakkannur

Post i modlitwy za Polskę przed II turą wyborów

Kościół

Post i modlitwy za Polskę przed II turą wyborów