Reklama

Niedziela Podlaska

Wielkie rzeczy czyni tu Wszechmocny

W Poletyłach świętowano 4. rocznicę funkcjonowania Pustelni Zwiastowania

Archiwum ks. Roberta Grzybowskiego

W Poletyłach świętowano 4. rocznicę funkcjonowania Pustelni Zwiastowania

Wielu ludzi dziś szuka ciszy i pyta, jak zachować harmonię między pracą a modlitwą? Jak budować relację z Bogiem w codzienności, w natłoku pracy i ogromu obowiązków?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jak wznieść się ponad przepaść między miastem a pustynią? Jednak przepaść ta nie istnieje, ponieważ pustynia nie jest związana z nieobecnością ludzi, lecz obecnością Boga. Doświadczyliśmy tego 27 marca, kiedy to uroczyście świętowaliśmy 4. rocznicę funkcjonowania Pustelni Zwiastowania w Poletyłach.

Uczta dla ducha

Niewątpliwie był to czas łaski i wielkiej radości dla gospodarza miejsca ks. Roberta Grzybowskiego oraz wszystkich zaproszonych gości. Byli wśród nich bp. Piotr Sawczuk, bracia i siostry z Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich, przedstawiciele Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz osoby będące w tym czasie na osobistym skupieniu.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pustelnia jest domem otwartym dla każdego, kto jest spragniony Słowa.

Podziel się cytatem

Na początku liturgii bp Sawczuk wyraził radość i wdzięczność za zaproszenie na uroczystość i za możliwość przewodniczenia Eucharystii. Z ust Ekscelencji wybrzmiało, że w Poletyłach – w Pustelni Zwiastowania, nieustannie powinniśmy powtarzać słowa Archanioła Gabriela: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga” i być otwarci i ufni Słowu, które Bóg do nas mówi, odpowiadając z pełną pokorą: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”. Na zakończenie Eucharystii, ksiądz biskup udzielił obecnym uroczystego błogosławieństwa. Po uczcie dla ducha wspólnie w jedności posililiśmy nasze ciała obiadem i pysznym deserem, a później w kaplicy uroczyście odśpiewaliśmy Akatyst na cześć Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia w całej Pustelni radośnie rozbrzmiewały dzwony, ogłaszając wesoło, że wielkie rzeczy czyni tu Wszechmocny.

Znaleźć życiodajną wodę

Reklama

Pustelnia Zwiastowania nie jest miejscem zamkniętym, ale przestrzenią Boga i Kościoła, otwartą dla ludzi. Jest miejscem, gdzie przyjeżdżają zarówno osoby duchowne, jak i świeckie. Daje ona wytchnienie ludziom umęczonym, zabieganym w zbyt aktywnym życiu, ale też chroni przed pokusą lenistwa, zapraszając, by dzień przeżywać w duchu wartości Ora et labora. Pustelnia jest domem otwartym dla każdego, kto jest spragniony Słowa. Jest to miejsce, gdzie bardzo dba się o gościnność, by każdy mógł poczuć się przyjęty jak w domu.

Nawet jak za oknem będą zawieruchy, nawet jak świat będzie opanowany przez wirusa, nawet jak ludzie będą zamknięci w pustelniach swoich domów, Pustelnia Zwiastowania zawsze pozostanie oazą, gdzie tętni to prawdziwe życie, gdzie ludzie mogą przyjść i znaleźć życiodajną wodę, bo tu zawsze jest poranek zmartwychwstania, który zapowiada nowy dzień i pociąga do nowego życia z Chrystusem Zmartwychwstałym. Tego doświadczyli uczestnicy obecni na świętowaniu 4. rocznicy funkcjonowania Pustelni Zwiastowania, ale też doświadcza tego każdy, kto przyjeżdża tu, by w cichości z Panem spędzić czas i zasłuchać się w Jego Słowo.

Podziel się:

Oceń:

+1 0
2021-04-06 13:06

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Szkoła modlitwy, szkoła wiary, szkoła życia

Bp Edward Janiak
w Pustelni Salezjańskiej
w Marszałkach

Archiwum pustelni w Marszałkach

Bp Edward Janiak w Pustelni Salezjańskiej w Marszałkach

Pustelnia w Marszałkach znajduje się niedaleko Grabowa nad Prosną i Ostrzeszowa. Stylowy dworek, w urokliwym o każdej porze roku lasku, od kilkudziesięciu lat jest związany z historią zgromadzenia salezjańskiego.

Więcej ...

Nikaragua: co się stało z pamiątkami po Janie Pawle II?

2024-05-02 14:02

Episkopat Flickr

Ani władze Managui, ani tamtejszy Kościół katolicki nie informują, co stało się z pamiątkami po św. Janie Pawle II, które znajdowały się w muzeum jego imienia w stolicy Nikaragui, zamienionym w ubiegłym roku na centrum kultury.

Więcej ...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski - plan obchodów na Jasnej Górze

2024-05-03 09:01

Karol Porwich/Niedziela

Dziś na Jasnej Górze, 3-go maja, uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Suma odpustowa odprawiona zostanie na Szczycie o godz. 11.00, poprzedzi ją program słowno-muzyczny: „W oczekiwaniu na beatyfikację sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej” o godz. 10.00. W czasie Sumy ponowiony zostanie Milenijny Akt Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Maryi, Matce Kościoła za Wolność Kościoła Chrystusowego. O godz. 19.00 Mszę św. odprawi metropolita częstochowski, abp Wacław Depo. Uroczystości zakończy Apel Jasnogórski.

Więcej ...

Reklama

Najpopularniejsze

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Kościół

Nakazane święta kościelne w 2024 roku

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Kościół

Czy 3 maja obowiązuje nas udział we Mszy św.?

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Kościół

Bytom: Profanacja Najświętszego Sakramentu. Rozrzucone...

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Jasna Góra

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski...

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Rodzina

Świadectwo: Maryja działa natychmiast

Święta Mama

Kościół

Święta Mama

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

Kościół

Papież wyniósł ks. Nykiela do godności biskupiej

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Wiara

#PodcastUmajony (odcinek 1.): Bez przesady

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...

Wiara

Nabożeństwo majowe - znaczenie, historia, duchowość +...