Reklama

Niedziela Łódzka

Kard. Ryś przy grobie Jana Pawła II: módlmy się, aby Pan Bóg zachował Piotra!

Ks. Paweł Kłys

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

- Podczas tej Mszy św. będę się modlił o zdrowie dla Ojca Świętego Franciszka i do tej modlitwy, takiej prostej, wszystkich was zapraszam, aby Pan Bóg zachował Piotra – mówił kard. Grzegorz Ryś.

W trwającym Roku Jubileuszowym 2025 można zaobserwować wzrost liczby pielgrzymów przybywających do Wiecznego Miasta i odwiedzających bazyliki papieskie, w których można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. Jak w każdy czwartek, tak i dziś rano przy grobie św. Jana Pawła II zgromadzili się pielgrzymi przybywający z Polski i innych stron świata, aby modlić się – dziś szczególnie – o łaskę zdrowia dla Ojca Świętego Franciszka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Porannej Mszy św. w kaplicy św. Sebastiana, przy grobie św. Jana Pawła II przewodniczył i kazanie wygłosił kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Wśród 120 kapłanów liturgię koncelebrowali pochodzący z archidiecezji łódzkiej – kard. Konrad Krajewski, Jałmużnik Papieski oraz bp Krzysztof Nykiel, Regens Penitencjarii Apostolskiej. Obecna była również grupa łódzkich diakonów stałych wraz z rodzinami uczestniczących w tych dniach w jubileuszowej pielgrzymce do grobów apostolskich.

W homilii metropolita łódzki zwrócił uwagę na to, że Bóg chce zbawić człowieka inaczej niż wielcy tego świata - Bóg objawiony w Jezusie Chrystusie nie potrafi zbawiać człowieka siłą, przemocą, gwałtem. Bóg objawiony w Jezusie Chrystusie potrafi zbawiać jedynie radykalną miłością, która się nie cofnie przed złożeniem życia samej siebie. Tylko w ten sposób Bóg potrafi zbawiać! W pierwszym czytaniu słyszeliśmy, że Bóg odłożył na obłoki łuk - odłożył siłę, odłożył przemoc – zauważył kaznodzieja. - Dobrze, że to Słowo pada w takim czasie, kiedy się naszym świecie namnożyło różnych zbawców, którzy robią wszystko, żeby świat zbawić siłą, siłą wojska, siłą pieniądza, siłą prawa. W tym miejscu, kiedy jesteśmy przy grobie jednego z Piotrów i modlimy się za aktualnego Piotra dobrze jest przypomnieć list Ojca Świętego Franciszka do biskupów amerykańskich - niedawno napisany i przesłany, gdzie Papież właśnie o tym dokładnie mówi - nie wolno zbawiać przy użyciu siły, przemocy, gwałtu, bo zawsze, kiedy to człowiek robi, robi to kosztem godności człowieka - nie szanując godności człowieka – tłumaczył kardynał.

Kończąc homilię, kaznodzieja dodał: - To jest bardzo mocne Słowo usłyszeć od Jezusa, że się jest szatanem. Nie chodzi o to, że Słowo jest ostre, ale chodzi o to chodzi o to jak dalece potrafimy być pogubieni w myśleniu. Ta Ewangelia przywraca nam właściwe myślenie - oby na zawsze – zakończył hierarcha.

Podziel się:

Oceń:

+2 0
2025-02-20 08:30

[ TEMATY ]

Wybrane dla Ciebie

Kard. Ryś: w nadziei chodzi o cierpliwość!

Antoni Zalewski

Więcej ...

Nie ma średniej bez religii – trwa walka o respektowanie prawa w szkołach

2025-06-16 11:50

pl.fotolia.com

Religia wraca do średniej? – rodzice ruszają do szkół z wnioskami.
Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 22 maja 2025 r. szkoły mają obowiązek wliczać ocenę z religii (lub etyki) do średniej ocen ucznia. Tymczasem wiele placówek nadal tego nie robi. Instytut Ordo Iuris przygotował opinię prawną w tej sprawie oraz wzór pisma dla rodziców, którzy chcą domagać się korekty świadectwa i respektowania obowiązującego prawa.

Więcej ...

Szczecin: Radni zdecydowali o nocnej prohibicji na obszarze całego miasta

2025-06-17 17:58

Adobe Stock

Szczecińscy radni przegłosowali uchwałę o wprowadzeniu nocnego zakazu sprzedaży alkoholu. W ocenie władz nowe przepisy, która mają wejść w życie w wakacje, poprawią bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców.

Więcej ...
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najpopularniejsze

Leon XIV spędzi wakacje w Castel Gandolfo

Leon XIV

Leon XIV spędzi wakacje w Castel Gandolfo

Nie ma średniej bez religii – trwa walka o respektowanie...

Wiadomości

Nie ma średniej bez religii – trwa walka o respektowanie...

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wiara

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

Zmiany personalne 2025

Kościół

Zmiany personalne 2025

Rocznica drugiego objawienia w Fatimie: Ważniejsza treść...

Wiara

Rocznica drugiego objawienia w Fatimie: Ważniejsza treść...

Na drodze do budowy ekspresówki stanęła kapliczka. Co...

W wolnej chwili

Na drodze do budowy ekspresówki stanęła kapliczka. Co...

Komunikat w sprawie niektórych wypowiedzi medialnych ks....

Kościół

Komunikat w sprawie niektórych wypowiedzi medialnych ks....

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Kościół

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie...

Katastrofa samolotu lecącego z Indii do Londynu. Na...

Wiadomości

Katastrofa samolotu lecącego z Indii do Londynu. Na...